کلرهگزیدین ۲۰% یک محلول ضد عفونی کننده و ضد میکروبی قدرتمند است که معمولا در محیط های بهداشتی و مطب های دندان پزشکی بیشترین کاربرد و مصرف را دارا می باشد. این محلول حاوی ۲۰% کلروهگزیدین دیلوکونات است که در کشتن و از بین بردن طیف گسترده ای از باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها بسیار موثر است.

مزیت و وظیفه ی اصلی دهان شویه کلرهگزیدین را می توان در پیش گیری از عفونت در روش های مختلف پزشکی، مراقبت از زخم و حفظ بهداشت دهان نام برده و اشاره کرد. کلرهگزیدین ۲۰ % علاوه بر مزیت های گفته شده، به خاطر ماندگاری روی سطوح، محبوبیت بسیاری داشته و شناخته شده است و به طور کلی محافظت طولانی مدت در برابر میکروب ها را فراهم می کند.

در دندان پزشکی ها، از این محلول اغلب برای شستشوی پیش از عمل برای کاهش بار باکتریایی در دهان و جلوگیری از عفونت های پس از عمل استفاده می گردد. همچنین برای بهداشت دهان و دندان در بیماران مبتلا به بیماری های پریودنتال (بیماری های مربوط به التهاب لثه) برای کنترل پلاک و جلوگیری از ژینژیویت (التهاب لثه برگشت پذیر) استفاده می شود.

به طور کلی، کلرهگزیدین ۲۰% یک محلول ارزشمند در کنترل عفونت و مدیریت زخم است، که به طور قابل توجهی به حفظ یک محیط تمیز و استریل در محیط های مختلف مراقبت های بهداشتی و ترویج بهتر بهداشت دهان و دندان کمک می کند.

کلروهگزیدین %20

عوارض و خطرات استفاده از کلروهگزیدین 20%

همانطور که بالا تر نیز اشاره شد کلرهگزیدین ۲۰% یک محلول ضد عفونی قوی است که معمولا در محیط های بهداشتی به هدف ضدعفونی و استریل کردن استفاده می شود. اگرچه این ماده در کشتن و از بین بردن طیف گسترده ای از باکتری ها و قارچ ها موثر است، اما خطرات بالقوه ای نیز در ارتباط با استفاده از آن وجود دارد.

  • یکی از خطرات اولیه استفاده از کلرهگزیدین ۲۰% خطر بروز واکنش های آلرژیک می باشد. برخی از افراد ممکن است به کلرهگزیدین حساسیت داشته باشند و در موارد شدیدی دچار خارش پوست، تورم و حتی آنافیلاکسی شوند.
  • خطر مهم دیگر استفاده از کلرهگزیدین ۲۰% سوزش پوست و سوختگی شیمیایی است. در صورت قرار گرفتن طولانی مدت یا مکرر در معرض غلظت های بالای کلرهگزیدین می تواند باعث تحریک، قرمزی و حتی از بین رفتن پوست شود.

در نتیجه، در حالی که کلرهگزیدین ۲۰% یک عامل ضد عفونی کننده ارزشمند در محیط های بهداشتی شناخته شده است، استفاده از آن می تواند خطراتی را به همراه داشته باشد که نباید نادیده گرفته شود.

از کجا می توانیم این ماده ضدعفونی کننده را خریداری کنیم؟

اکسیر شیمی الوند یک شرکت فعال در حوزه واردات و توزیع مواد اولیه برای صنایع داروئی، آرایشی، بهداشتی و غذایی است. این شرکت با تمرکز بر ارائه محصولات با کیفیت و استاندارد برای مشتریان خود، توانسته است جایگاه معتبری در بازارهای مختلف ایجاد کند. اکسیر شیمی الوند با ارتباطات بین ‌المللی قوی و همکاری با تولیدکنندگان بزرگ در سراسر جهان، توانسته است محصولات متنوع و با کیفیت را به مشتریان خود ارائه دهد.

با توجه به نیازهای روزافزون صنایع مختلف، به خصوص در زمینه دندان پزشکی امروزه در وبسایت اکسیر شیمی ماده ی پرکاربرد و محبوب کلرهگزیدین را می توانید به راحتی خریداری کنید و یکی از مهم ترین اصلی ترین مزیت های این مجموعه را می توان اشاره به دو فاکتور تعیین ‌کننده‌ ی پیشبینی به همراه آینده نگری و ارتقاء کیفیت که زیربنای کلیه اقدامات این مجموعه می باشد، اشاره نمود.