لانولین چربی زرد رنگی است که از پشم گوسفند به دست می آید و مهم ترین کاربرد آن به صورتی است که، به عنوان نرم کننده، در محصولات آرایشی بهداشتی و کمک دارویی استفاده می شود. در ادامه مقاله لانولین بی آب، از سری وبلاگ اکسیر شیمی با ما همراه باشید.

لانولین چیست و چه کاربردی دارد؟

لانولین محصول خالص شده و ترشح شده غدد چربی گوسفند است. این محصول عمدتا از استرهای مومی با زنجیره بلند یا استرهای استرول تشکیل شده است که فاقد گلیسرید هستند. به همین دلیل به آن موم پشم یا گریس پشم نیز می گویند. در محافظت، درمان و زیبایی پوست انسان استفاده می شود. خواص آبگریز آن می تواند به محافظت از پوست در برابر عفونت ها یا تحریکات پوستی کمک کند، زیرا به مسدود شدن رطوبت موجود در پوست کمک می کند.این ماده می تواند بیش از 200 درصد وزن خود را در آب جذب کند تا به تثبیت امولسیون های آب در روغن کمک کند. همچنین، لانولین بی آب یک انسداد است، به این معنی که یک سد بر روی پوست ایجاد می کند که به حفظ رطوبت و محافظت از پوست در برابر عوامل استرس زای محیطی مانند آلودگی و اشعه ماوراء بنفش کمک می کند.

همچنین اغلب در درمان محافظت از پوست نوزادان و برای درد نوک سینه در مادران شیرده استفاده می شود. لانولین بی آب به عنوان یک ماده فعال در محصولات موضعی بدون نسخه مانند پمادها، روان کننده ها، لوسیون ها و لوازم آرایشی صورتبسیار پر کاربرد است. لانولین خالص به رنگ زرد مایل به قهوه ای خواهد بود. به عنوان یک عامل حالت دهنده ، تثبیت کننده امولسیون و عامل فوق چربی عمل می کند و برای استفاده در طیف وسیعی از کاربردهای موضعی دارویی و مراقبت شخصی مناسب است. لانولین خاصیت جذب آب بسیار قوی دارد، سدهای لیپیدی اپیدرم را تقویت می کند، امولسیون ها را تثبیت می کند و درخشندگی پوست را بهبود می بخشد. می توان از لانولین بی آب برای جلوگیری از شوره سر، خشکی و شکستگی مو استفاده کرد و همچنین به جایگزینی چربی های طبیعی پوست کمک می کند.

پماد لانولین

فواید آرایشی و فرمولاسیونی

 • ضد آب
 • محافظت از پوست
 • مرطوب کننده موثر
 • تثبیت کننده امولسیون
 • چند منظوره و همه کاره
 • خاصیت جذب آب بسیار بالا
 • درخشش و شدت رنگ پوست را افزایش می دهد.
 • محصول گیاهی به خوبی توسط پوست تحمل می شود.
 • می توان از آن به عنوان یک براق کننده لب (بالم لب) استفاده کرد.

پماد لانولین

پماد این محصول به عنوان یک مرطوب کننده برای درمان یا جلوگیری از خشکی، زبری، پوسته پوسته شدن، خارش پوست و تحریکات جزئی پوست (مانند بثورات پوشک ، سوختگی پوست در اثر پرتودرمانی) استفاده می شود. نرم کننده ها موادی هستند که پوست را نرم و مرطوب می کنند و خارش و پوسته پوسته شدن پوست را کاهش می دهند. پوست خشک به دلیل از دست دادن آب در لایه بالایی پوست ایجاد می شود. پماد لانولین  که در دسته نرم کننده ها و مرطوب کننده ها قرار دارد، با تشکیل یک لایه روغنی در بالای پوست عمل می کنند که آب را در پوست حفظ و نگه می دارد.

از پماد لانولین به طور منظم استفاده کنید تا بیشترین سود را از آن ببرید. اکثر مرطوب کننده ها برای عملکرد خوب به آب نیاز دارند. پماد لانولین بی آب را بعد از حمام، در حالی که پوست هنوز مرطوب است استفاده کنید. برای پوست های بسیار خشک، پزشک ممکن است به شما دستور دهد که قبل از استفاده از محصول، آن ناحیه را خیس کنید. حمام، شستشوی طولانی، گرم یا مکرر می تواند خشکی پوست را بیشتر کند.

برخی از مزایا برای مراقبت از پوست عبارتند از:

 • مرطوب کننده پوست

یک مرطوب کننده عالی است که می تواند به آبرسانی و نرمی پوست کمک کند.

 • التیام بخشیدن به پوست

لانولین بدون آب به عنوان تسکین دهنده و التیام بخش شناخته شده است که می تواند برای پوست های خشک، ترک خورده یا تحریک شده مفید باشد.

 • بهبود عملکرد مانع پوست

می تواند با کمک به حفظ رطوبت و محافظت از پوست در برابر عوامل استرس زای محیطی، به بهبود عملکرد مانع پوست کمک کند.

 • محافظت از پوست

لانولین بدون آب می تواند به محافظت از پوست در برابر عوامل استرس زای محیطی مانند هوای سرد و باد کمک کند که می تواند باعث خشکی و تحریک شود.

لانولین برای محافظت از پوست

نتیجه گیری و خرید لانولین

پس نتیجه می گیریم که، لانولین بی آب از پالایش چند مرحله ای گریس پشم، یک ماده خام طبیعی و تجدید پذیر که از تمیز کردن (شستشو) پشم خام به دست می آید، تولید می شود. لانولین بدون آب یک ماده خام سازگار با محیط زیست و حیوانات است. لانولین بدون آب به طور گسترده در محصولات مراقبت شخصی و دارویی استفاده می شود. شما می توانید برای دریافت لیست قیمت و همچنین خرید لانولین بی آب، به وبسایت اکسیر شیمی الوند که در زمینه امر واردات و توزیع مواد اولیه صنایع داروئی، آرایشی، بهداشتی و غذایی فعالیت می کنند، مراجعه نمایید.