ویتامین B6، که به عنوان پیریدوکسین نیز شناخته می شود، در میان ویتامین های گروه B یک ستاره فوق العاده است که نقش مهمی در بسیاری از عملکرد های بدن دارد و برای حفظ سلامتی ضروری است. اما این ویتامین دقیقا چه کاری انجام می دهد و چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی دریافت می کنید؟

خواص ویتامین B6 برای بدن

 • ویتامین B6 به عنوان یک کوآنزیم عمل می کند، یک مولکول کمکی که به آنزیم ها در انجام صدها واکنش شیمیایی کمک می کند. این واکنش ها برای تولید انرژی، متابولیسم پروتئین و ایجاد انتقال دهنده های عصبی که خلق و خو و خواب را تنظیم می کنند، حیاتی هستند.
 • ویتامین B6 در تجزیه کربوهیدرات ها و پروتئین ها به انرژی قابل استفاده مفید است. این به تبدیل غذا به گلوکز کمک می کند، سوختی که بدن شما را در حال حرکت نگه می دارد و عملکرد صحیح ماهیچه ها را تضمین می کند.
 • ویتامین B6 برای تولید انتقال دهنده های عصبی مانند سروتونین، دوپامین و گابا ضروری است. این مواد شیمیایی مغز خلق و خو، الگوهای خواب و عملکرد شناختی را تنظیم می کنند. سطوح کافی ویتامین B6 ممکن است به ذهنی تیزتر، حافظه بهتر و حالت عاطفی متعادل تر کمک کند.
 • ویتامین B6 همچنین از سیستم ایمنی سالم پشتیبانی می کند، به تشکیل گلبول های قرمز خون کمک می کند و سطح هوموسیستئین سالم را ارتقا می دهد که با سلامت قلب مرتبط است. علاوه بر این، در تنظیم هورمون ها نقش دارد و ممکن است علائم سندرم پیش از قاعدگی (PMS) را کاهش دهد.

در چه مواد غذایی ویتامین B6 موجود می باشد؟

 1. مرغ (مرغ، بوقلمون)
 2. ماهی (ماهی تن، سالمون)
 3. گوشت لخم – گوشت کم چربی
 4. نخود، عدس و سایر لوبیا ها
 5. مغزها و دانه ها (تخم آفتابگردان، پسته)
 6. سیب زمینی ها
 7. غلات کامل (برنج قهوه ای، کینوا)
 8. موز
 9. آووکادوها

ویتامین B6

خرید ویتامین B6 تیانژین چین

در حالی که ویتامین B6 ضروری است، دزیافت این ماده در دوز بالا می تواند مضر باشد. همیشه قبل از مصرف مکمل های با دوز بالا با پزشک خود مشورت کنید.

با گنجاندن انواع غذاهای غنی از B6 در رژیم غذایی خود و انجام معاینات منظم، می توانید اطمینان حاصل کنید که این ویتامین نیروبخش شما را پرانرژی، متمرکز و بهترین احساس را حفظ می کند. مجموعه ی اکسیر شیمی الوند یکی از وارد کننده ها و ارائه دهنده های مواد اولیه دارویی، غذایی، آرایشی و بهداشتی می باشد که انتخاب و تصمیم گیری برای استفاده و مصرف برخی مواد مهم برای بدن را آسان تر کرده است؛ چرا که هدف این مجموعه ارائه ی بهترین مواد با کیفیت بالا می باشد، به همین علت به شما ویتامین B6 تیانژین چین را پیشنهاد می کند و شما برای خرید این محصول و سایر ویتامین ها می توانید با تماس اکسیر شیمی و مراجعه به سایت این مجموعه، اطلاعات مورد نیاز را دریافت کنید.